
Amszterdam
-
Lehet-e fő stíluselemként tekinteni egyetlen tárgyra? A válasz igen! Esetünkben egy konzolasztal köré hangoltam a lakás terveit, a berendezést a modern, az art deco stílusra építettem fel csipetnyi neobarokk világgal.
-
Családi ház, építés éve 1982, 89 m2
-
modern eklektika
A felújítás előtti házban volt egy hosszú folyosó, kis konyha, kis nappali, két nagy hálószoba. A térrendezés szempontjából fontos volt a három hálószoba kialakítása. A kívánt elosztáshoz két külön szobából három szoba került kialakításra, a nappali és a konyha összevonásával jött létre a közösségi tér, a fürdőszobában kád és zuhanyfülke kapott helyet.
A teret két funkcionális zónára osztottam: a közösségi térre (konyha-étkező-nappali) és intim szférára (hálók, fürdő). A közösségi tér tágas, nyitott és kényelmes, így a nappali-konyha- étkező zónákat egy légtérben rendeztem be, és bár a terület nem túl nagy, mivel a terek egymásba folynak, így mégis minden zóna vizuálisan önálló. Az egész lakásban egységes halszálka mintájú padlóburkolat van.
A berendezéshez és dekorációhoz a modern eklektikus stílus mellett döntöttem, melynek az alapját az art deco, a neobarokk és a modernizmus adták, ami nem egy szokványos választás kis terekben. A kontrasztot a kárpitozott bútorok minimalista formavilága a falakon lévő finom barokk mintájú tapéta és barokk hatású képkeretek, valamint az art deco konzolasztal biztosítja.
A fehér enteriőr tökéletesen semleges hátteret ad a nagymamától örökölt konzolasztalnak és festményeknek, amik az enteriőr karakterét határozzák meg. A lakásdekorációban minőségi, egyszerű anyagokat használtam, amik hosszú ideig relevánsak lesznek, a színeket kiegészítők segítségével vittem az enteriőrbe.
Galéria